Jak wybrać dobry motyw WordPressa?

Każdy użytkownik, który dla własnej strony internetowej wykorzystuje popularny system do zarządzania treścią, jakim jest WordPress z pewnością wie już, jak istotne jest to, aby dobrać odpowiednie motywy dzięki jakim konkretna witryna będzie funkcjonowała wzorcowo. Można wybierać zarówno wśród szablonów darmowych, jak i płatnych i mieć pewność, że pośród nich każdy znajdzie to, co spełni jego oczekiwania. Elastyczność tego CMSa pozwala korzystać zarówno z rozwiązań powszechnych, jak i spersonalizowanych.

Czy decydować się na motywy darmowe, czy płatne?

Użytkownik musi przede wszystkim podjąć decyzję, czy chce się zdecydować na motywy komercyjne, darmowe, czy interesują go odpłatne rozwiązania. Kiedy ktoś nie dysponuje budżetem na ten cel albo po prostu chciałby uzyskać ogólnodostępny, niewymagający motyw, to darmowe motywy spełnią jego wymagania. Z kolei, motywy odpłatne zaliczają się do bardziej zindywidualizowanych. Zwykle są też lepiej dopracowane. Jeśli więc ktoś na przykład pracuje w branży wysoce konkurencyjnej, to wręcz zalecane jest to, aby zdecydował się na wersję płatną. Płacąc za konkretny motyw otrzymuje się też automatycznie wsparcie od jego twórcy. Płatne szablony są systematycznie aktualizowane i tym samym, pojawia się na nich mniej błędów. Wobec tego są też chętniej dobierane.

Czym się kierować podczas doboru motywu?

Jako że motywów WordPress do wyboru jest wiele, warto wiedzieć, czym się sugerować,
gdy planujemy dobrać odpowiedni. Przede wszystkim, dobrze będzie sugerować się takimi kryteriami jak: design strony, jej funkcjonalność oraz aspekty techniczne.
Wygląd witryny jest o tyle istotny, że to właśnie na niego w pierwszej kolejności użytkownicy zwrócą uwagę. Poza estetyką liczy się także użyteczność, a więc: nawigacja, układ, rozłożenie i oprowadzanie po treści. Motyw powinien być też dopasowany do całego contentu oraz do typu strony. Koncentrować należy się również na takich motywach, w jakich konfiguracja jest bezproblemowa.

Czego unikać szukając motywu WordPress?

Kwestie podane powyżej są tymi, jakimi na pewno dobrze będzie się zasugerować,
szukając stosownego motywu. Natomiast, warto też wiedzieć, czego unikać.
Z pewnością, nie należy decydować się na motywy, w jakich literki mają bardzo małe opisy
i długie wiersze. Interlinia nie może być też zbyt luźna, ponieważ może to zmęczyć wzrok czytelników i nie będą oni chętni do dłuższego pozostania na witrynie. Sprawdzają się zaś różne rodzaje nagłówków, wypunktowań oraz wyróżnień.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz