Czym jest WordPress?

WorPress to CMS, czyli system do zarządzania treścią znany na całym świecie.
Jego głównym zadaniem jest ułatwienie, rozbudowanie i edycja contentu znajdującego się na stronie albo na blogu. Obsługa tego CMSa jest na tyle intuicyjna, że nie mają z nią problemu nawet tacy użytkownicy, którzy robią to po raz pierwszy.

Funkcjonalności WordPress

WordPress jako content management system umożliwia nieskomplikowane udostępnianie wraz z edytowaniem tekstów oraz grafik. Może się to odbywać na tematycznej stronie internetowej albo na platformie sklepu wirtualnego. Wykorzystanie WordPressa sprzyja działaniom content marketingowym w konkretnej firmie. Nie trzeba bowiem mieć specjalnych umiejętności do tego, aby zarządzać wybranymi treściami.

Jakie są rodzaje systemów CMS?

Systemy CMS dzieli się na dwie grupy. Pierwszy to CMS typu open source, a więc systemy otwarte. Są one bezpłatne i w ich obrębie można też dodawać funkcjonalne wtyczki, dzięki czemu CMS będzie w jeszcze większym stopniu dopasowany do oczekiwań osoby, która daną stroną zarządza. Takim systemem jest właśnie WordPress i z jego wykorzystaniem możliwe jest sprawne zarządzanie wszystkimi udostępnionymi tekstami i grafikami.
Szczególnie, że do wyboru pozostaje tak wiele wtyczek, szablonów oraz motywów.
Można także wyróżnić autorskie CMSy, aczkolwiek są to rozwiązania już nie tak bardzo popularne. Są to jednak rozwiązania już bardziej rozbudowane i często droższe. Dlatego tak zrozumiała jest popularność WordPressa.

Dlaczego warto wybrać WordPress?

Strona internetowa bazująca na WordPress jest intuicyjna w obsłudze i to jej największa zaleta, ponieważ dla użytkowników liczy się prostota wykorzystania.
Nowoczesna, estetycznie wykonana platforma ma wszystkie opcje, które wpisują się
w internetowe standardy użyteczności.
Społeczność WordPress jest jedną z cech rozpoznawalnych tego CMSa. Zaangażowani użytkownicy wymieniają się pomiędzy sobą informacjami, tworzą nowe szablony oraz są dla siebie solidnym wsparciem technicznym. Dodatki i wtyczki pojawiają się dzięki temu regularnie. Jeśli wobec tego ktoś poszukuje platformy wielofunkcjonalnej, to WordPress spełni jego oczekiwania. Z uwagi na te wszystkie zalety, strona będzie dobrze wypozycjonowana. Wynika to z tego, że WordPress jest stworzony zgodnie z zasadami SEO.

Jakiego typu strony internetowe można stworzyć na WordPressie?

Na bazie WordPress można stworzyć różnego rodzaju strony internetowe. Platforma może obsługiwać: informacyjne witryny, blogi tematyczne, sklepy www, kursy e – learningowe, systemy rezerwacji i systemy zamówień do restauracji oraz portale społecznościowe
i ogłoszeniowe.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz